Koncert wiosenny Łukasza Pawlika

Energia tego projektu bierze się z połączenia różnych osobowości muzycznych. Każdy muzyk komponuje i aranżuje własne kompozycje. Zapowiadamy dużą dawkę emocji na koncercie.

Skład:

Łukasz Pawlik – piano , wiolonczela elektryczna

Grzegorz Rogala – puzon /looper

Sebastian Kuchczyński – perkusja

 

Grzegorz Rogala trio feat. Łukasz Pawlik, to nowe otwarcie współpracy między muzykami tworzącymi w latach 2005-2010 kwintet „Kattorna”, który zabłysnął niczym kometa na polskiej i europejskiej scenie jazzowej. Laury „Nadziei Warszawy” i „Berlin Jazz & Blues Award” przypieczętowane płytą „Straying to the Moon”, to część z osiągnięć zespołu.

 

Okres między 2010 a 2017 rokiem to dla Łukasza Pawlika czas wielkiej aktywności filharmonicznej w Niemczech – jest on bowiem wiolonczelistą nie mniej niż pianistą, a także sukcesy z sygnowanym swoim nazwiskiem kwintetem oraz wydana rok temu płyta „Lonely Journey” z udziałem Mike’a Sterna, legendarnego gitarzysty jazzowego. Płyta obsypana wspaniałymi recenzjami została też uhonorowana prestiżowym tytułem „Trójkowej Płyty Tygodnia”.

 

W tym czasie Grzegorz Rogala rozwijał swój projekt PGR, z którym koncertował w Europie i USA oraz nagrał dwa albumy: „Enhuzjazzm” i „Poezjazz”

Po siedmioletniej przerwie muzycy ponownie zagrają razem.

Tym razem Łukasz Pawlik Będzie „gwiazdą koncertu”. Zaprezentuje autorskie kompozycje, grając na fortepianie, elektrycznej wiolonczeli, a także używając brzmień samplowanych z komputera. Nowoczesny skład dopełni wyśmienity perkusista młodego pokolenia – Sebastian Kuchczyński, który ma na koncie wiele indywidualnych wyróżnień oraz odnosił sukcesy w Europie z zespołem „Wierba & Schmidt quintet”. Do współpracy zapraszali go m.in. Lora Szafran, Monika Borzym, czy Zbigniew Namysłowski.

 

Energia tego nowego projekt bierze się z połączenia różnych osobowości improwizatorów, ale i z tego, że każdy muzyk komponuje i aranżuje własne kompozycje na ten skład, co zapowiada dużą dawkę emocji na koncercie.